14 czerwca (piątek) o godzinie 14:00 odbędzie się losowanie par dwóch pierwszych rund Pucharu Polski sezonu 2013/2014.

Pierwsze mecze odbędą się 13 lipca, z kolei kolejna runda 17 lipca.

Przedstawiamy schemat rozgrywek Pucharu Polski na sezon 2013/2014.

  • Przed 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski przeprowadza się losowanie par, które skutkuje jednocześnie osadzeniem drużyny w konkretnym miejscu „drabinki” meczowej. Dobór kolejnych przeciwników wynika z przyporządkowania do odpowiedniego miejsca w schemacie. W kolejnych fazach rozgrywek, aż do finału, nie jest już przeprowadzane losowanie
  • Przed losowaniem 1/16 finału rozstawione zostają cztery najlepsze drużyny Ekstraklasy wg tabeli ostatniego zakończonego sezonu rozgrywek ligowych.
  • Pierwsza część losowania polega na dolosowaniu i przyporządkowaniu czterech rozstawionych klubów do czterech numerów o wartościach: „1”, „16”, „17”, „32”, które odpowiadać będą pozycjom tych klubów w drabince rozgrywek.
  • W dalszej kolejności do kolejnych 28 nazw klubów dolosowywanych jest pozostałych 28 numerów odpowiadających pozycjom w drabince.
  • Gospodarzami meczów 1/16 i 1/8 Finału są drużyny z niższej klasy rozgrywkowej w chwili losowania. W przypadku gdy występują na tym samym poziomie rozgrywek ligowych decydujący o roli gospodarza jest wylosowany numer pozycji w drabince. Gospodarzem meczu jest wówczas drużyna która wylosowała niższy numer.
  • Gospodarzami pierwszych meczów 1/4 i 1/2 Finału (rozgrywanych wg. zasady mecz i rewanż): są drużyny z wylosowanymi niższymi numerami pozycji w schemacie rozgrywek. W przypadku realnej możliwości nierozegrania pierwszego meczu 1/4 lub 1/2 Finału rozgrywek z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, organ prowadzący rozgrywki może dokonać zmiany gospodarza meczu, wyłonionego w drodze losowania.
  • Rozgrywany jest jeden mecz finałowy. Miejscem rozegrania meczu jest Stadion Narodowy w Warszawie. Data 2 maja 2014. Formalnym gospodarzem meczu finałowego będzie klub z niższym numerem pozycji w schemacie rozgrywek.

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora