lechia

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Ligi Ekstraklasy SA zadecydowano o ukaraniu pięciu klubów - Legii Warszawa, Ruchu Chorzów, Łódzkiego Klubu Sportowego, Lechii Gdańsk oraz Jagiellonii Białystok.

Legia została ukarana grzywną w wysokości 15 tys. zł za zachowanie swoich kibiców, którzy odpalili środki pirotechniczne, przez co sędzia musiał przerwać mecz 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Za to samo spotkanie chorzowianie będą musieli zapłacić 2 tys. zł, ponieważ kibice ich klubu wnosili wulgarne okrzyki.

Komisja Ligi nałożyła na ŁKS karę w wysokości 5 tys. zł za zachowanie kibiców w trakcie derbowego spotkania z Widzewem Łódź. W uzasadnieniu Ekstraklasa SA wymieniła okrzyki antysemickie, wywieszenie transparentów niezwiązanych z meczem oraz szczególne natężenie wulgaryzmów.

Lechia będzie musiała zapłacić 2 tys. zł również za zachowanie kibiców, którzy podczas meczu z Zagłębiem Lubin wywiesili transparent o wulgarnej treści. Za to samo została ukarana Jagiellonia grzywną w wysokości tysiąca złotych za spotkanie z Wisłą Kraków.

 

źródło: własne / Ekstraklasa SA