Biało-Zieloni przebywają obecnie na obozie przygotowawczym w Cetniewie. W środę podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka rozpoczną swoje letnie sparingi. Pierwszym przeciwnikiem Lechii będzie Raków Częstochowa. Spotkanie zostanie rozegrane w środę o 13:30 w Ostródzie. Co wiemy przed pierwszą grą kontrolną?

Lechia wznowiła przygotowania do nowego sezonu 9 czerwca. Od poniedziałku 13 czerwca Lechiści przebywają na obozie w Cetniewie, gdzie ciężko trenują przed zbliżającym się początkiem sezonu ligowego oraz eliminacjami do Ligi Konferencji. W trakcie okresu przygotowawczego Biało-Zieloni rozegrają trzy mecze sparingowe: z Rakowem (22.06, Ostróda), Wisłę Płock (25.06, Gniewino) oraz z Radomiakiem (30.06, Gdańsk). Pierwszy już jutro. 

Najważniejsza kwestia to rzecz jasna sytuacja kadrowa. Pomimo wielu pogłosek, Lechia nie dokonała póki co żadnego transferu do klubu. Z Gdańskiem łączono między innymi Jesusa Imaza, Marko Poletanvicia oraz Roberto Alvesa. Wszyscy znaleźli jednak angaż w innych zespołach Ekstraklasowych. Tomasz Kaczmarek ma póki co do dyspozycji zawodników, których znamy już z występów w Lechii. W ostatnich dniach do drużyny dołączył także powracający z wypożyczenia do Seniki Witan Sulaeman. Na transfery najwyraźniej przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Jeśli chodzi natomiast o Raków, który będzie pierwszym rywalem gdańszczan, to kadra w ostatnim czasie nieco się zwiększyła. Z wypożyczeń do Częstochowy wrócili: Daniel Szelagowski, Iwo Kaczmarski, Daniel Mikołajewski, Piotr Owczarek oraz Jordan Courtney-Perkins. Ponadto częstochowianie wypożyczyli z AEK-u Ateny Greka Stratosa Svarnasa. Największym wzmocnieniem wicemistrza Polski wydaje się być jednak pozyskanie ze Śląska Wrocław napastnika Fabiana Piaseckiego. 

Dla Rakowa mecz z Lechią także będzie pierwszym tegorocznym letnim sparingiem. Początek meczu o 13:30. 

Przypominamy jednocześnie o trwającej zrzutce na nasz wyjazd do Skopje! Zapraszamy Was do wsparcia nas!