Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisja ds. Licencji Klubowych podjęła decyzję w sprawie klubów I ligi aplikujących do rozgrywek ekstraklasy oraz części klubów I ligi, których wnioski licencyjne nie wymagały dalszych wyjaśnień.

Decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych:  1. Licencję na grę w ekstraklasie otrzymały Górnik Łęczna oraz GKS Bełchatów. Ponadto na obydwa kluby zostały nałożone nadzory infrastrukturalne oraz finansowe.  2. Licencji na grę w ekstraklasie odmówiono Arce Gdynia oraz Dolcanowi Ząbki. Obydwa kluby nie spełniły kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego. Dolcan nie dostarczył zweryfikowanych przez biegłego dokumentów wymaganych w pkt. 10.5 ust. 5 i 6 oraz 10.6 ust. 9 i 10 Podręcznika Licencyjnego, zaś Arka Gdynia nie uregulowała zobowiązań finansowych w stosunku do podmiotów objętych ochroną licencyjną wynikających z przedmiotowych kryteriów.

3. Licencję na grę w I lidze otrzymały następujące kluby: Chojniczanka Chojnice, GKS Bełchatów, Dolcan Ząbki, Górnik Łęczna, Energetyk ROW Rybnik, Miedź Legnica, Wisła Płock oraz GKS Tychy. Przy czym na GKS Tychy w związku z przebudową stadionu nałożony został nadzór infrastrukturalny.  30 maja Komisja ds. Licencji Klubowych podejmie decyzję w sprawie pozostałych klubów pierwszoligowych.

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora