Ucinając spekulacje medialnie klub pragnie poinformować, że nie jest planowany transfer Rafała Janickiego z Lechii do innego klubu, podobnie jak i innych cennych dla drużyny zawodników.

Zbliżamy się do okna transferowego, więc media ruszyły ze spekulacjami  – mówi Adam Mandziara, Prezes Zarządu Lechii Gdańsk. – Mogę powiedzieć tyle, że plany klubu związane z nowymi transferami dotyczą docelowych wzmocnień na konkretnych pozycjach.  Przy tej okazji mogę też uspokoić inne kluby Ekstraklasy, że nie mamy na celowniku zawodników z ich drużyn, tych o których dotychczas media spekulowały, podając nazwiska. O nowych zawodnikach w Lechii informować będziemy tylko i wyłącznie po sfinalizowaniu transferów.

Klub jednocześnie informuje, że zadecydowano o nieprzedłużaniu kontraktów z następującymi zawodnikami Lechii Gdańsk:

Piotr Grzelczak, Mavroudis Bougaidis, Henrique Miranda, Filip Malbasic.

Dodatkowo Lechia Gdańsk nie będzie wykorzystywać opcji przedłużenia umowy z Mateuszem Możdżeniem.

Piłkarze, którzy w mijającym sezonie nie otrzymywali zbyt wielu szans na występy w meczach T-Mobile Ekstraklasy będą prawdopodobnie wypożyczani do innych klubów. – Dla młodych zawodników najbardziej istotne dla rozwoju jest zbieranie nowych doświadczeń na boisku i o to chcemy też zadbać myśląc o takich wypożyczeniach – dodaje Prezes Lechii Gdańsk.

Kadra Lechii w sezonie 2014/2015 [sezon zasadniczy]

Kadra Lechii w sezonie 2014/2015 [runda finałowa]

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora