lechia

W poniedziałek, 20.08.2012 o godz. 18:30 odbędzie się na PGE ARENA Gdańsk mecz Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa. Poniżej przedstawiamy informację przygotowaną przez ZTM, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do nowego przystanku Gdańsk Stadion Expo. Na dworcu "Gdańsk Główny" pociągi SKM do stadionu odjadą z peronu nr 3. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Sprawdź rozkład jazdy SKM TUTAJ

Tramwaje linii 4, 7, 10 i 14 będą kursować według obowiązującego stałego powszedniego rozkładu jazdy. Obowiązuje stała taryfa biletowa.

Z uwagi na bezpieczeństwo, na prośbę Policji, po zakończeniu meczu wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii 14 w ciągu ul. Marynarki Polskiej w obu kierunkach na odcinku od Węzła Kliniczna do Placu Wolności w Nowym Porcie. Nie przewiduje się komunikacji zastępczej.

Planowe kursy linii 14 z przystanku „Władysława IV” w Nowym Porcie w kierunku Centrum o godz. 20:21 i 20:37 zostaną wykonane po trasie zastępczej: Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Hallera – Kliniczna i dalej stałą trasą przez ul. Jana z Kolna do Centrum.

Planowe kursy linii 14 z przystanku „Urząd Miejski” o godz. 20:18 i 20:38 zostaną skierowane na trasę zastępczą: Urząd Miejski - … - Jana z Kolna – Kliniczna – Hallera – Brzeźno – Nowy Port.

 

Lechia Gdańsk

Źródło: ztm.gda.pl / własne