Lechia Gdańsk w poniedziałek o 19.00 zagra z Motorem Lublin. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat komunikacji na mecz.

W poniedziałek 11.08.2025 r. na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie mecz między Lechią Gdańsk a Motorem Lublin. Początek spotkania o godz. 19:00. Głównym środkiem transportu na stadion i powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM tzw. biało-zielona linia na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion-Expo.

Godziny odjazdów pociągów:

  • z Gdańska Głównego: 17:56, 18:24;
  • z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 21:15, 21:43.

Na mecz można także dojechać tramwajami linii 7 i 10. 

Po spotkaniu uruchomione będą dodatkowe kursy odwozowe linii 7 dla kibiców na trasie  Polsat Plus Arena – Jana z Kolna – Dworzec Główny – Śródmieście SKM – Łostowice Świętokrzyska oraz na skróconej trasie do Śródmieścia SKM przez Jana z Kolna – Dworzec Główny – Bramę Wyżynną.

Uruchomione będą też kursy linii 12 na trasie Polsat Plus Arena – Jana z Kolna – Dworzec Główny – Hucisko – Siedlce – Migowo – Ujeścisko.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami w sieci ZTM w Gdańsku.    

W związku z zamknięciem ul. Pokoleń Lechii Gdańsk tymczasowo zmieniona zostanie trasa autobusów linii 158. Zmiana dotyczy trzech kursów z przystanku „Stogi” 01: o godz. 16:23, 17:03 i 17:38.

W kierunku Wrzeszcza PKP

Od przystanku „Ku Ujściu” (n/ż) 05 do przystanku „Uczniowska” 02 autobusy pojadą trasą objazdową: al. Płażyńskiego – dalej po stałej trasie.

Przystanki „Polsat Plus Arena Gdańsk” 04, „Żaglowa – AmberExpo” (n/ż) 04, „AmberExpo” 01 i „Węzeł Harfa” (n/ż) 01 nie będą obsługiwane.

Na trasie objazdowej autobusy zastępczo zatrzymają się na przystanku „Rondo Mazowieckiego” 02.

W kierunku przeciwnym bez zmian.

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu i dostępności parkingów w dniu meczowym!
 ul. Pokoleń Lechii Gdańsk oraz Żaglowa (od Urzędu Skarbowego) zostanie zamknięta 11 sierpnia w godz. 16.30 – 23.00, Dojazd z kartami parkingowymi od strony al. Macieja Płażyńskiego.Wzdłuż ul. Marynarki Polskiej (od ronda im. Mazowieckiego w stronę Nowego Portu) 11 sierpnia udostępnione zostaną darmowe miejsca parkingowe. Od Ronda im. Tadeusza Mazowieckiego w stronę Nowego Portu i od Nowego Portu w stronę Ronda im. Tadeusza Mazowieckiego.Na terenie stadionu jest ograniczona liczba miejsc parkingowych. Parkingi P3/P4 są niedostępne. Zalecamy podróż komunikacją miejską lub pociągami specjalnymi (rozkład jazdy w komentarzu)
 Parking na terenie stadionu dostępny dla kibiców to parking P6 w cenie 15,00 zł jednorazowo płatne w parkometrze.
 Osoby niepełnosprawne posiadające kartę parkingową P5 prosimy o korzystnie z tzw. bursztynków - wjazd od ulicy Marynarki Polskiej.

źródło: ztm