W sobotę, 20.04.2019 r. odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk mecz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice. Początek spotkania o godz. 15:30. Poniżej przedstawiamy informację, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.
Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 16:55 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 17:19 i 17:39 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.
Po meczu z Piastem Gliwice będzie można skorzystać z bezpłatnych dodatkowych tramwajów.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje przygotują pięć dodatkowych składów tramwajowych po meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice, który rozpocznie się o godz. 15.30.

Tramwaje będą kursowały w godz. 17.50-18.45:

  • dwa składy na trasie linii 7 i 10 z oznaczeniem wskazanych linii,
  • trzy składy w kierunkach: Gdańsk-Stogi, Gdańsk-Oliwa (przez al. Grunwaldzką) oraz Gdańsk-Jelitkowo.

źródło: ztm.gda.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora