W poniedziałek 12 sierpnia o godzinie 18:00, w meczu 4 kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie na Stadionie Energa Jagiellonię Białystok.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158, 283 i 658 będą funkcjonować według stałych powszednich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:13 i 19:33 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:58 z przystanku "Władysława IV"[2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Funkcjonowanie parkingów w dniu 12.08.2019r.:

  • Parking P1 (szlabanowy) – wjazd możliwy tylko i wyłącznie na podstawie meczowej karty parkingowej lub biletu zakupionego online (https://bilety.lechia.pl)
  • Parking P3 – wjazd możliwy tylko dla posiadaczy karty parkingowej lub biletu parkingowego P3
  • Parking P4 – parking ogólnodostępny, płatny w parkometrze (opłata wynosi 15 zł/wjazd)
  • Parking P5 - wjazd możliwy dla służb bezpieczeństwa, kibiców gości (opłata wynosi 15zł/wjazd) oraz dla osób z niepełnosprawnościami z przepustką wydaną przez klub.

Dla osób z niepełnosprawnościami nieposiadających karty parkingowej na P5 dostępne będą miejsca na parkingu P4 (bezpłatne na oznakowanych strefach).

Autokary mogą parkować na wyznaczonym parkingu, na jednym pasie ruchu, w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej, gdzie od godz. 16:00 będzie ustawione specjalne oznakowanie.

źródło:stadionenerga.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora