Kibiców wybierających się na niedzielne spotkanie Lechii z Pogonią na Stadionie Energa Gdańsk zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpiecznego dojazdu oraz powrotu ze spotkania Biało-Zielonych.

Kibiców wybierających się na niedzielne spotkanie zachęcamy do skorzystania ze środków komunikacji miejskiej. Na Stadion Energa Gdańsk dojechać będzie można m.in. pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, odchodzącymi ze stacji Gdańsk Główny. Przejazdy kolejką SKM będą bezpłatne. Przed rozpoczęciem spotkania przewidziano trzy kursy pociągów. Również trzy pociągi odwiozą kibiców po zakończeniu meczu. 

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW SKM:

Pociągi z przystanku Gdańsk Główny w kierunku przystanku Gdańsk - Stadion Expo:

  • 16.45 (przyjazd na stadion 16.51)
  • 17.15 (przyjazd na stadion 17.21)
  • 17.40 (przyjazd na stadion 17.46)

Kolejki SKM z przystanku Gdańsk - Stadion Expo w kierunku Dworca Głównego:

  • 19.55 (przyjazd na dworzec o 20.01)
  • 20.05 (przyjazd na dworzec o 20.11)
  • 20.25 (przyjazd na dworzec o 20.31)

Na mecz Lechia – Pogoń dojechać będzie również można zabytkowym autobusem „ogórkiem”, który wykona dwa kursy z pętli autobusowej Wrzeszcz PKP na Stadion Energa Gdańsk. Godziny odjazdu autobusu to: 16.40 oraz 17.20. UWAGA! Przejazdy zabytkowym autobusem na mecz będą bezpłatne.

Tramwaje linii 7 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według obowiązujących świątecznych rozkładów jazdy i według stałej taryfy biletowej.

Po zakończeniu meczu zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach autobusowych 148 w kierunku Żabianki SKM oraz 158 w kierunku Wrzeszcza PKP. Autobusy linii 148 zostaną podstawione na ul. „starej" Uczniowskiej, tuż przy wyjściu z tunelu stadionowego (przy posesji nr 23), natomiast autobusy linii 158 odjadą ze swojego stałego przystanku „Stadion Energa Gdańsk".

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:26 i 19:46 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:47 i 20:07  z przystanku "Władysława IV" w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Historia spotkań z Pogonią Szczecin

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora