lechia

Wybierasz się na sobotni mecz Lechii z Piastem komunikacją miejską? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

W sobotę, 15.09.2012 o godz. 15:45 odbędzie się na PGE ARENA Gdańsk mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice. Poniżej przedstawiamy informacje, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do nowego przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Na dworcu "Gdańsk Główny" pociągi SKM do stadionu odjadą z peronu nr 3 z częstotliwością co około 12 minut. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

skm

Tramwaje linii 14 będą kursować według obowiązującego stałego sobotnio-świątecznego rozkładu jazdy i wg stałej taryfy biletowej.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, po zakończeniu meczu wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii 14 w ciągu ul. Marynarki Polskiej w obu kierunkach na odcinku od Węzła Kliniczna do Placu Wolności w Nowym Porcie. Nie przewiduje się komunikacji zastępczej.

Planowe kursy linii 14 z przystanku „Władysława IV” w Nowym Porcie w kierunku Centrum o godz. 17:39 i 17:59 zostaną wykonane po trasie zastępczej: Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Hallera – Kliniczna i dalej stałą trasą przez ul. Jana z Kolna do Centrum.

Planowy kurs linii 14 z przystanku „Urząd Miejski” o godz. 17:38 zostanie skierowany na trasę zastępczą: Urząd Miejski - … - Jana z Kolna – Kliniczna – Hallera – Brzeźno – Nowy Port.

Podyskutuj o meczu Lechia - Piast na forum Lechia.net

Źródło: własne / ztm.gda.p.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora