Kibiców, którzy wybierają się na sobotnie spotkanie Lechii Gdańsk z Zagłębie Lubin (początek o godz. 15.30) zachęcamy do skorzystania z przyjazdu na Stadion Energa Gdańsk ze środków komunikacji miejskiej.

Ze względu na prace związane z demontażem wystawy po zakończonych targach TRAKO możliwe są utrudnienia w ruchu samochodów na ul. Żaglowej i Pokoleń Lechii Gdańsk, a także ograniczona jest pojemność parkingu P4.

W związku z meczem Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin na potrzeby spotkania wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion ExpoUwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Rozkład jazdy pociągów SKM na mecz Lechia – Zagłębie:

Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach:

  • 14.20 (przyjazd na stadion 14.26)
  • 14.50 (przyjazd na stadion 14.56)
  • 15.10 (przyjazd na stadion 15.16)

Po meczu kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo rozpoczynają o godz. 17:35

  • 17.35 (przyjazd na główny o 17.41)
  • 17.45 (przyjazd na główny o 17.51)
  • 18.07 (przyjazd na główny o 18.13)

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według obowiązujących stałych  sobotnich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 16:46 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 17:27 z przystanku "Władysława IV" w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Ruch pojazdów do parkingu P4 będzie możliwy od strony ul. Marynarki Polskiej pierwszym wjazdem 
i od strony ul. Pokuleń Lechii Gdańsk po zjeździe z węzła harfa wjazdem znajdującym się w okolicy przystanku kolejki SKM Gdańsk Stadion Expo. Ze względu na prace związane z demontażem wystawy po zakończonych targach TRAKO możliwe są utrudnienia w ruchu w ul. Żaglowej i Pokoleń Lechii Gdańsk. Brak przejazdu ulicą Żaglową w obu kierunkach na wysokości obiektów MTG.

W związku z tym w tym dniu zalecany jest przyjazd na mecz komunikacją miejską i kolejką SKM.

źródło: Lechia.pl
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora