Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Ligi oprócz Jakuba Tosika kary otrzymało pięć klubów - Górnik Zabrze, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa oraz Wisła Kraków.

Pełna treść komunikatu Komisji Ligi:

W związku z faulem, który nie został dostrzeżony przez sędziego, na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi zawodnik Jakub Tosik został ukarany dwoma meczami dyskwalifikacji.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków na klub z Krakowa został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców z Krakowa na jeden mecz Ekstraklasy oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na następny mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Cracovia - Legia Warszawa na klub z Warszawy został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców z Warszawy na dwa mecze Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, na klub z Warszawy została nałożona kara finansowa w wysokości 10 000 złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, na klub z Gdańska został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na jeden mecz Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Korona Kielce - Górnik Zabrze na klub z Kielc został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców Korony Kielce na dwa mecze Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Korona Kielce - Górnik Zabrze na klub z Zabrza został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców Górnika Zabrze na jeden mecz Ekstraklasy.

źródło: Ekstraklasa SA/90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora