W minioną niedzielę swoją pierwszą bramkę w Serie A zdobył Kacper Urbański. Wychowanek Lechii Gdańsk otworzył wynik w meczu z Monzą, który zakończył się zwycięstwem drużyny Polaka 2:1. Pomocnik był według portali statystycznych najlepszy na boisku.

Bologna ma na początku obecnego sezonu wyraźne problemy. Dość powiedzieć, że wygrana z Monzą jest pierwszym triumfem drużyny Urbańskiego w rozgrywkach 2024/2025. Po fenomenalnej ubiegłorocznej kampanii klub opuścił szkoleniowiec - Thiago Motta. Oprócz tego odeszło kilku kluczowych graczy, którzy pomogli zespołowi wejść do Ligi Mistrzów. Polak rozegrał przed przerwą reprezentacyjną zaledwie 9 minut w lidze, ale było to spowodowane głównie problemami zdrowotnymi. Pierwszym meczem po powrocie z kadry był dla Urbańskiego debiut w Lidze Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck.

Pomocnik wystąpił w niedzielę dopiero po raz drugi w tym sezonie Serie A. W starciu z Monzą wybiegł na boisko w pierwszym składzie i może zostać w nim na dłużej, bo był najlepszym piłkarzem na murawie. Portal Flashscore wystawił mu notę 8.4, natomiast SofaScore - 8.0. Co ważniejsze, wychowanek Lechii udokumentował swoją dobrą postawę golem, którego zdobył w 24. minucie spotkania po precyzyjnym wykończeniu głową. Jego drużyna odniosła także pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i zameldowała się na 13. miejscu ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę, jak dobrze spisał się w tym meczu Polak, nikogo nie zdziwi, jeśli trener Vincenzo Italiano będzie częściej korzystał z jego usług.

źródło: własne/wideo z kanału YT: Serie A