Jak donosi "Zawsze Pomorze", Gedania Gdańsk stara się o organizację meczu na Polsat Plus Arenie. Chodzi o ostatni mecz ligowy oraz finał Regionalnego Pucharu Polski. Decyzje mają zapaść po długim weekendzie.

Gedania Gdańsk jest beniaminkiem trzeciej ligi i w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze na boiskach. Zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ze startą dwóch punktów do liderującej Olimpii Grudziądz. Olimpii, która będzie rywalem gdańszczan w ostatniej kolejce. Stąd pomysł, aby rozegrać ten mecz na Polsat Plus Arenie. - Zależy nam, by mecz na dużym stadionie był zwieńczeniem tego sezonu, w którym tyle osiągnęliśmy - przyznał Marcin Jędryczka, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922.

Chcemy znaleźć na to pieniądze, a że władze stadionu nie chcą dużo, bo uważają, że ten obiekt musi być też dla innych klubów, nie tylko dla Lechii, to jest duża szansa, że się dogadamy - dodał Jędryczka. Ostateczna decyzja dot. organizacji meczu w Letnicy ma zapaść po długim weekendzie.

Polsat Plus Arena może być także gospodarzem finału Regionalnego Pucharu Polski. Według doniesień "Zawsze Pomorze" stanie się tak, jeśli w finale Gedania zagra z Jaguarem Gdańsk.

źródło: Zawsze Pomorze