Najbliższa kolejka rozgrywek ekstraklasy będzie dedykowana Kazimierzowi Górskiemu.

Jest to związane z 40. rocznicą (17 października) spotkania Anglia - Polska rozegranego na stadionie Wembley w czasie którego trenerem polskiego zespołu był Kazimierz Górski.

Wembley - dla polskiej piłki miejsce szczególne. Zwłaszcza w tym tygodniu, ponieważ we wtorek reprezentacja Polski rozgrywała na tym stadionie ostatni mecz kwalifikacji mistrzostw świata w Brazylii (poziom meczu przemilczymy). Ale nie tylko dlatego, bowiem 17 października minie 40. rocznica historycznego występu Polaków na Wembley. Już nigdy później nasza drużyna narodowa nie osiągnęła takich sukcesów jak za czasów legendarnego trenera Kazimierza Górskiego.

Pod wodzą Kazimierza Górskiego reprezentacja Polski święciła największe triumfy w historii naszej piłki. Jego drużyna zdobywała medale mistrzostw świata, a także na igrzyskach olimpijskich. Droga do trzeciego miejsca na świecie, które reprezentacja Górskiego wywalczyła na mundialu w RFN w 1974 roku zaczęła się właśnie od zwycięskiego remisu na z Anglią. I w związku z rocznicą tego wydarzenia 12. kolejka T-Mobile Ekstraklasy dedykowana będzie Kazimierzowi Górskiemu! Aby upamiętnić wielkie piłkarskie sukcesy Trenera Tysiąclecia powołano Fundację im. Kazimierza Górskiego, której celem jest przygotowanie i osadzenie na Stadionie Narodowym pomnika poświęconego jego osobie.

Serdecznie zapraszamy na stronę www.fundacjakazimierzagorskiego.com i sprawdźcie jak wspólnie możecie wesprzeć akcję upamiętnienia Jego osoby. Przyłączcie się, niech pamięć o wspaniałym Trenerze przetrwa przynajmniej kolejne 40 lat.

Źródło: ekstraklasa.org

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora