W spotkaniu 13. kolejki III ligi, Lechia II Gdańsk wygrała przy Traugutta z Pomorzem Potęgowo 3:1. Hat-tricka ustrzelił napastnik Adam Duda.

Mecz idealnie rozpoczęli gdańszczanie. W 9. minucie Kacper Łazaj zagrał do Adama Dudy, a ten pokonał golkipera Pomorza. Kilku minut później mogło być 1:1, jednak uderzenie wychowanka biało-zielonych Henryka Patyka na rzut rożny wybił Sebastian Małkowski.  W 17 minucie centrę Łazaja z lewej strony wykorzystał Duda i strzałem głową ustalił rezultat pierwszej części meczu.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy, obrońca Lechii Piotrek Jaroszek drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i biało-zieloni musieli grać w osłabieniu. W 78 minucie obrońca gości Łukasz Kłos zagrał ręką i sędzia podyktował rzut karny, którego na trzecią bramkę zamienił Duda. Trzy minuty przed zakończeniem meczu honorową bramkę dla Pomorza uderzeniem zdobył strzałem głową Patryk Pytlak. Biało-zieloni z dorobkiem 25 punktów są na 2. miejscu w tabeli. W następnej kolejce Lechia zagra na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

- Cieszy zwycięstwo oraz forma zawodników z którymi wiążemy nadzieję na ekstraklasę czyli Kacpra Łazaja oraz Adama Dudy - powiedział dla lechia.pl trener rezerw Krzysztof Wilk.

Lechia II Gdańsk - Pomorze Potęgowo 3:1 (2:0)
A. Duda 9' 17' 78' - P. Pytlak 87'

Lechia II: Sebastian Małkowski - Krzysztof Iwanowski, Patryk Bejrowski, Bernard Powszuk, Piotr Jaroszek - Łukasz Kacprzycki (75’ Jakub Kamiński), Andrzej Kaszuba (84’ Paweł Rzepnikowski), Łukasz Kopka (71’ Piotr Przybylski), Kacper Łazaj - Bartłomiej Smuczyński (57’ Dawid Żmijewski), Adam Duda.