Do sztabu szkoleniowego I zespołu Lechii Gdańsk dołączył Lee McCulloch.

39-letni były reprezentant Szkocji pełnić będzie funkcję asystenta trenera Adama Owena. Od poniedziałku przebywa z zespołem na zgrupowaniu w Turcji.

McCulloch jest wychowankiem szkockiego Motherwell, choć najwięcej występów zaliczył jako piłkarz w angielskim WIgan Athletic, w którym grał w latach 2001 – 2007 i przeszedł drogę z Second Division aż do Premier League. Z Wigan Athletic McCulloch trafił w 2007 roku do Rangersów, a stamtąd w 2015 roku przeniósł się do Kilmarnock, gdzie zakończył swoją karierę piłkarską i rozpoczął pracę jako trener.

W Kilmarnock Lee McCulloch pełnił funkcję asystenta trenera Lee Clarka, a po jego rezygnacji od lutego do października 2017 roku był pierwszym szkoleniowcem zespołu.

– Bardzo się cieszę z nowego wyzwania. Niezwykle cenię Adama Owena i jego wiedzę, dlatego przystałem na propozycję Lechii, o której wiem, że pragnie się wciąż rozwijać i osiągać sukcesy. Przed nami teraz okres intensywnej i ciężkiej pracy w Turcji i na tym zamierzam się obecnie skupić – powiedział McCulloch. – O polskiej piłce trochę wiem. Macie świetną reprezentację, znam paru waszych piłkarzy, ligę będę dopiero bliżej poznawał. Sam grałem kiedyś przeciwko Arturowi Borucowi czy Maciejowi Żurawskiemu w derbach Glasgow. Ale, co ciekawe, kojarzę też paru obecnych zawodników Lechii. Najbardziej braci Marco i Flavio Paixao z występów w Hamilton czy Błażeja Augustyna z gry w Hearts. – dodał McCulloch.

źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora