Sprawy dotyczące marketingu, sprzedaży i dystrybucji biletów, a także działu klubowych pamiątek zostaną przejęte pod kuratelę spółki Lechia Management.

Na jej czele stanął Alexander Mronz.
- Chcemy podążać nieco inną ścieżką, niż szliśmy do tej pory. Dotychczas struktury marketingowe, biletowe oraz pamiątkarskie funkcjonowały jako osobne działy. Uważam, że działania na tych trzech polach powinny być ze sobą ściśle połączone. To powinno przynieść znacznie lepsze efekty, jeśli chodzi o przyciągnięcie do klubu nowych sponsorów, a także zwiększenie frekwencji na trybunach. Jesteśmy w trakcie wypracowywania rozwiązań, który powinny przysłużyć się rozwojowi naszego klubu – tłumaczy Mronz. – Chcemy zainteresować Lechią jak najszerszą grupę firm, zarówno tych mniejszych lokalnych, jak i dużych korporacji i związać się z nimi relacja na wielu płaszczyznach. Zależy nam bardzo na pozyskaniu nowych kibiców, takich o wymiarze bardziej biznesowym – dodaje.

Alexander Mronz posiada bogate doświadczenie, zarówno jeśli chodzi o sport, jak i działania korporacyjne.

- Przed laty zawodowo grałem w tenisa. Byłem w pierwszej setce rankingu ATP i mam na koncie zwycięstwa w kilku turniejach, a także mistrzostwo Niemiec. Grałem również w turniejach wielkoszlemowych. Po zakończeniu kariery sportowej zająłem się działalnością w branży finansowej także na polu sportowym – wyjaśnia Mronz.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora