W ostatnich miesiącach sporo dzieje się w gabinetach gdańskiej Lechii. We wtorek oficjalną rezygnację złożył Paweł Żelem, a wcześniej kilka osób opuściło klub. Innymi słowy - działo się sporo. Kto opuścił, a kto dołączył do Lechii? Zebraliśmy wszystkie ostatnie zmiany i prezentujemy się poniżej.

Wszystko zaczęło się w sierpniu ubiegłego roku. Jako pierwszy na poważne kroki zdecydował się Piotr Zejer, który wraz z końcem sierpnia ogłosił swoje zawieszenie w pełnieniu funkcji członka zarządu. "Wyczerpały się wszystkie możliwe formuły współpracy i porozumienia z prezesem Pawłem Żelemem, który w kluczowych obszarach przyjmuje ekstremalną bierność i pasywność" - pisał wówczas w oświadczeniu Zejer, który do dziś przebywa w zawieszeniu. Odszedł także Michał Hałaczkiewicz, który od września 2021 roku piastował funkcję wiceprezesa.

We wrześniu rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej złożył Adam Mandziara. Miała ona wejść w życie z dniem 28 września. Mandziara wciąż jednak ma realny wpływ na to, co dzieje się w klubie, ponieważ jest prezesem spółki Lechia Rights Management, do której należy Lechia.

20190427 010 rul 2025

W listopadzie doszło do wzmocnienia struktur klubu. Członkiem Rady Nadzorczej został Sławomir Czarniecki, który łączy tę funkcję z pracą w niemieckim Bayerze Leverkusen. W Gdańsku do jego obowiązków należy m.in. nadzór nad kwestiami dotyczącymi polityki transferowej klubu oraz szkolenia młodzieży i rozwoju akademii. Pod koniec grudnia nowym skautem Lechii został zaś Tomasz Mazurkiewicz, a funkcję dyrektora sportowego objął Łukasz Smolarow.

Do kilku istotnych zmian doszło też w zarządzie klubu. We wtorek rezygnację złożył Paweł Żelem, który w ostatnim czasie mierzył się z problemami zdrowotnymi i w ten sposób argumentował swoją decyzję. Żelem będzie pełnił obowiązki do końca marca. Wcześniej z klubem pożegnały się Agnieszka Syczewska i Edyta Ernest, które pracowały w Lechii od czerwca 2022 roku. Funkcję wiceprezesa objął zaś Arkadiusz Gerwel i on pozostaje w strukturach klubu.

Skład Zarządu Lechii Gdańsk:

  • Prezes - Paweł Żelem (do końca marca 2023)
  • Wiceprezes - Piotr Zejer (w zawieszeniu)
  • Wiceprezes - Arkadiusz Gerwel

Skład Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk:

  • Bogdan Oworuszko
  • Dariusz Krawczyk
  • Marta Jabłońska
  • Adriana Mandziara
  • Sławomir Czarniecki

źródło: własne