We wtorek 6 stycznia o godz. 18.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbędzie się msza święta, do udziału w której zaproszeni są szczególnie kibice Lechii Gdańsk.

To wyjątkowe nabożeństwo odprawi kapelan Lechii – ks. Jędrzej Orłowski, a wezmą w nim udział  trenerzy i zawodnicy Biało-Zielonych.

Msza odbędzie się w Święto Trzech Króli, a odprawiać ją będzie ks. Jędrzej Orłowski, który kapelanem Lechii Gdańsk jest od 2006 r., a kibicem Biało-Zielonych – jak sam mówi - od dziecka.

Nie będzie to pierwsze nabożeństwo w intencji Klubu. Ostatnie miało miejsce w lutym 2013 r., kiedy trenerem Biało-Zielonych był Bogusław Kaczmarek. Wówczas msza, w której również uczestniczyli kibice, odbyła się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Gdańsku.

Tym razem okazją do wspólnej modlitwy jest również rozpoczynający się jubileuszowy rok dla Lechii Gdańsk, która w 2015 obchodzić będzie swoje 70-lecie. We wtorkowym nabożeństwie wezmą udział m.in. zawodnicy i trenerzy I zespołu Biało-Zielonych.

Klub zaprasza wszystkich kibiców do udziału we mszy.

{joomplucat:387 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora