Nad polskie morze zawitają dziś Franz Josef Wernzeg, Thomas Von Heesen i prezydent Benfiki Lizbona - Luis Filipe Vieira - informuje polsatsport.pl.

Międzynarodowe towarzystwo nie zamierza jednak wypoczywać w którymś z naszych kurortów, a udaje się na spotkanie z przedstawicielami głównego sponsora Lechii. Jakie plany na przyszłość mają nowi właściciele klubu z Gdańska?

Lechia zakończyła sezon zasadniczy na ósmym miejscu, co dało klubowi awans do wyższej strefy T-Mobile Ekstraklasy i walkę nawet o europejskie puchary. Do trzeciej lokaty, którą w tej chwili zajmuje Ruch Chorzów, lechiści tracą pięć punktów.

Ale spotkanie ma zapewne dotyczyć nie tyle bieżących rozgrywek, co bardziej strategii rozwoju w kolejnych sezonach. Obecnie Lechia dysponuje budżetem w wysokości 24 milionów złotych, z czego sześć milionów rocznie gwarantuje główny sponsor - Grupa Lotos.

- Zależy nam nie tylko na pierwszej drużynie,ale także na szkoleniu młodzieży - podkreśla  cytowana przez "Przegląd Sportowy" Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji głównego inwestora. Czy firmie tej uda się przekonać zagranicznych właścicieli, którzy niedawno przejęli klub od Andrzeja Kuchara, do zwiększenia nakładów na Lechię?

Źródło: polsatsport.pl / Przegląd Sportowy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora