Blisko setka uczestników, już ponad 13 tys. zł zgromadzonych środków i wiele atrakcyjnych nagród dla uczestników.

Trwa akcja „Lechia bez granic”, organizowana przez Lechię Gdańsk, Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” i Fans4Club.com, której celem jest budowa wielofunkcyjnego boiska w Nowej Wilejce koło Wilna, które będzie służyć dzieciom z żyjących tam polskich rodzin oraz sprawienie prezentów dla podopiecznych gdańskich Domów Dziecka.

Celem akcji „Lechia bez granic” jest zebranie środków na dokończenie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego, które znajduje się w Nowej Wilejce pod Wilnem przy świetlicy „Dom, który czeka...” i jest pod opieką Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Świetlica przeznaczona jest dla polskich rodzin, często potrzebujących dodatkowej pomocy i opieki.

To w niej uczniowie mogą spędzić czas po swoich zajęciach, odrobić lekcje czy wspólnie się pobawić. Ogólnie – radośnie spędzić czas w miejscu, w którym zawsze zostaną przyjęci z radością i skorzystają z dodatkowych zajęć edukacyjnych. To właśnie przy tej świetlicy powstanie wielofunkcyjne boisko z koszami, bramkami i ławkami. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Sióstr udało się już stworzyć jego podstawy – podłoże i ogrodzenie. Niezbędne są jednak środki na prace wykończeniowe oraz wszelkie akcesoria.

Świetlica działa charytatywnie, a Zgromadzenie Sióstr od Aniołów nie jest w stanie sfinansować kolejnego etapu tej inwestycji. Dzięki Wam to się może jednak udać i już wkrótce polskie dzieci z Wileńszczyzny będą cieszyły się z pięknego boiska! Pokażmy, że dla kibiców Lechii Gdańsk nie ma żadnych granic!

Każda osoba, która dołączy do tego wspaniałego projektu, nie tylko pomoże w budowie boiska w Nowej Wilejce i może zrobić wyjątkowy prezent dzieciom z gdańskich Domów Dziecka oraz rodzin objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a dla siebie wybrać cenną nagrodę.

WSZELKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE, A TAKŻE PEŁNĄ LISTĘ NAGRÓD DOSTĘPNE NA STRONIE FANS4CLUB.COM.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora