lechia

Trenerzy Lechii Tomasz Kafarski i Marek Szutowicz (odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników) wzięli udział w konferencji szkoleniowej w Warszawie, podsumowującej sezon ligowy w ekstraklasie. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy trenerzy z licencją UEFA PRO.

- Tego typu konferencje odbywają się po zakończeniu każdej rundy rozgrywek. Mają na celu m.in. podsumowanie ligi i nakreślenie planów na kolejne półrocze dotyczących narodowej reprezentacji – wyjaśnia Marek Szutowicz. Dlatego nie mogło zabraknąć selekcjonera kadry Franciszka Smudy.

Głównym tematem konferencji było jednak omówienie pracy szkoleniowej w niemieckich klubach piłkarskich. – Wystąpił m.in. Edward Kowalczuk, trener przygotowania fizycznego Hannover 96, czy Erich Rutemoeller, trener UEFA. Z tym pierwszym mieliśmy okazję już się poznać podczas naszego niedawnego stażu w Hanowerze – dodaje trener Lechii. Wszyscy szkoleniowcy klubów ekstraklasy na zakończenie konferencji zostali wyposażeni w materiały podsumowujące sezon 2010/2011.

Źródło: własne / fot. Marek Wiśniewski / lechia.pl