Wygasający z końcem czerwca kontrakt Łukasza Surmy z Lechią Gdańsk nie zostanie przedłużony informuje oficjalny serwis klubowy.

Łukasz Surma, wychowanek Wisły Kraków, trafił do Gdańska przed rundą wiosenną sezonu 2008/09. W sumie w biało-zielonych barwach rozegrał 137 meczów w Ekstraklasie i Pucharze Polski. W lidze strzelił dla Lechii w tym czasie 7 bramek. Był wieloletnim kapitanem drużyny i filarem pomocy Biało-Zielonych.

W Lechii doczekał się swojego 400. występu na boiskach polskiej Ekstraklasy, stając się jednym z rekordzistów pod względem liczby rozegranych meczów. Jako jedyny ma na koncie ponad 100 gier w trzech różnych klubach – Legii Warszawa, Ruchu Chorzów i Lechii Gdańsk. Grał także w lidze izraelskiej i austriackiej.

Zobacz profil Łukasza Surmy

Klub dziękuje Łukaszowi Surmie za cztery i pół roku gry w Lechii, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład w rozwój zespołu.

Do tych podziękowań przyłącza się również redakcja Lechia.net. To właśnie dzięki takim piłkarzom jak Łukasz o wiele przyjemniej pracuje się wokół meczów.

Pragniemy zwrócić równocześnie uwagę na jedną rzecz. To, że klub żegna się z kilkoma piłkarzami po zakończeniu sezonu nie jest czymś nadzwyczajnym. Mamy jednak nadzieję, że pożegnania nie zakończą się na suchym newsie na oficjalnej stronie klubu.

Piłkarze tacy jak Łukasz zasługują na godne pożegnanie. Sezon zakończony ale piłkarze jeszcze się raczej nie rozjechali więc może warto pomyśleć o jakimś sparingu na zakończenie sezonu?

Źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora