Obrońca Ricardo Nunes, kandydat do gry w Lechii Gdańsk, przeszedł w czwartek badania medyczne.

Lechia uzgodniła już warunki kontraktu z reprezentantem RPA o portugalskich korzeniach Ricardo Nunesem. Warunkiem podpisania umowy jest pozytywny wynik badań medycznych.

Piłkarz dotarł nad polskie morze w towarzystwie swojego portugalskiego agenta Ricardo Pinho z agencji Unifoot. Warunki umowy z Lechią ma ustalone. Jednak gdański klub, od czasu podpisania niefortunnej dla siebie umowy z nie do końca zdrowym białoruskim napastnikiem Aliaksandrem Sazankowem, przykłada wielką wagę do wyników testów medycznych. Dlatego stan zdrowia Nunesa wczoraj niemal przez cały dzień był sprawdzany przez specjalistów.

Zobacz galerię z badań na stronie Lechia.pl

- To normalne w profesjonalnym futbolu - powiedział Przeglądowi Sportowemu były zawodnik słowackiej Žiliny, z którą wygasł mu w grudniu kontrakt i do Lechii przejdzie bez kwoty odstępnego. - Po zaliczeniu testów i podpisaniu umowy liczę na to, że Lechia będzie dla mnie dobrym klubem do dalszego rozwoju, a ja będę chciał jej pomóc pełnią swojego futbolowego potencjału - dodał Nunes, który ma za sobą grę na różnych poziomach w ligach Portugalii, Cypru, Grecji i Słowacji. Największy sukces odniósł w sezonie 2011/12, gdy z Žiliną wywalczył mistrzostwo kraju naszych południowych sąsiadów.

Źródło: lechia.pl / przegladsportowy.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora