Przemysław Macierzyński, rocznik ’99, grający na pozycji napastnika reprezentant kadry U-16 od lutego dołączy do I Drużyny Lechii Gdańsk.

Przemek od dwóch lat gra w piłkę w UKS SMS w Łodzi, w reprezentacji U-16 od lutego strzelił 5 bramek, a w tym roku we wszystkich meczach, w których wziął udział, zaliczył ich już… ponad 100.

Ten zdolny napastnik wyłuskany został z drużyn grających w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP 2011-2012. Zdobył w nim 14 bramek i został wybrany Królem Strzelców. Tego samego dnia, kiedy turniej się kończył był telefon z UKS SMS, a krótko potem przeprowadzka do Łodzi w czasie drugiego semestru pierwszej klasy gimnazjum. Trzecią klasę Przemek zakończy korespondencyjnie grając już w Lechii Gdańsk.

 – Jest dużo młodych zawodników w naszej drużynie, więc Przemek nie powinien mieć kłopotów z aklimatyzacją, chociaż faktycznie będzie teraz najmłodszy – mówi Sławomir Wojciechowski, manager drużyny, który sam jako piętnastolatek wchodził do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk – Przemek 16 lat skończy 11 lutego, pierwszy mecz rundy mamy 13 lutego, od trenera będzie zależeć czy dostanie taki wyjątkowy prezent na swoje urodziny, jak gra na boisku PGE ARENY.

Póki co trzeba będzie wykazać się na obozach przygotowawczych i jeszcze w między czasie przeprowadzić z Łodzi do Gdańska. – Pochodzę z Jasienicy, małej wsi na Lubelszczyźnie. Tam zostawiłem rodziców, czterech braci i siostrę, swoją pierwszą przeprowadzkę mając w wieku 13 lat. Teraz też to ogarnę  - mówi Przemek – Nie mogę się doczekać gry w Lechii. Oglądałem dużo meczów gdańskiej drużyny i zawsze byłem pod wrażeniem tego wszystkiego: stadionu, kibiców, tego jak dopingują zawodników. Chcę tego wszystkiego doznać sam.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora