lechia

Na oficjalnym klubowym serwisie Lechia.pl ukazał się plan letnich przygotowań do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach piłkarze spotkają się 20 czerwca.

Obecnie zawodnicy Lechii przebywają na urlopach. Na pierwszych zajęciach po letniej przerwie spotkają się w poniedziałek 20 czerwca. – Tradycyjnie rozpoczną je badania wydolnościowe – przypomina Piotr Żuk, kierownik zespołu.

Dzień później drużyna wyjedzie na pierwsze z dwóch zaplanowanych letnich zgrupowań. We Wronkach ekipa Lechii przebywać będzie do 29 czerwca. Na zakończenie obozu podopieczni Tomasza Kafarskiego zagrają pierwszy sparing – ich rywalem będzie Polonia Warszawa.
Następnie zespół będzie trenował w Gdańsku na obiektach przy Traugutta 29. W sobotę 2 lipca Lechia zagra dwa sparingi – z Olimpią Grudziądz i Zawiszą Bydgoszcz.

A już 6 lipca Biało-Zieloni wyjadą na obóz do Opalenicy, który potrwa do 15 lipca. Tam rozegrają trzy sparingi. Najciekawiej zapowiada się pojedynek z 20-krotnym mistrzem Cypru – Omonią Nikozja. – Potwierdzamy pozostałych rywali, niemniej mamy już zapewnienie, że w Opalenicy zmierzymy się z ekipą z Cypru – mówi Piotr Żuk.

Po powrocie z drugiego zgrupowania, aż do rozpoczęcia sezonu, Lechiści będą trenować na własnych obiektach. Na 23 lipca planowany jest mecz otwarcia PGE Areny z udziałem zespołu Lechii. To ma być ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu, którą zaplanowano na 30/31 lipca.

Plan przygotowań do sezonu 2011/2012
* 20 czerwca - rozpoczęcie przygotowań
* 21-29 czerwca - zgrupowanie we Wronkach
* 29 czerwca - sparing: Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa
* 30 czerwca-5 lipca - treningi na własnych obiektach
* 2 lipca - sparingi: Lechia – Olimpia Grudziądz i Lechia – Zawisza Bydgoszcz
* 6-15 lipca - zgrupowanie w Opalenicy (na miejscu drużyna rozegra trzy sparingi)
* 23 lipca - mecz otwarcia PGE Areny z udziałem zespołu Lechii
* 30/31 lipca - inauguracja nowego sezonu

Źródło: Lechia.pl