W związku ze stanowiskiem zaprezentowanym przez Romario Balde na swoim koncie w serwisie Instagram Klub zaprezentował oświadczenie.

Lechia Gdańsk oświadcza, że piłkarz mija się w nim z prawdą.

Romario Balde ma wciąż ważny kontrakt z naszym klubem, który podpisał 25 sierpnia 2017 roku i obowiązuje on obie strony do 30 czerwca 2020 roku. Piłkarz nie miał, jak sugeruje, możliwości jednostronnego zerwania umowy. W momencie złożenia podpisu pod kontraktem, na jego konto wpłynęła kwota o wartości równej jego dwumiesięcznym poborom. Następnie piłkarz otrzymał wszystkie należne mu wynagrodzenia.

Już w grudniu zeszłego roku agent Romario Balde naciskał na transfer zawodnika do innego klubu, pytając o zgodę na to władze Lechii. Ta propozycja została odrzucona, z uwagi na plany klubu wobec piłkarza, który miał być istotnym wzmocnieniem naszej drużyny.

Over the last few days, there has been a lot of speculation in the media regarding my contract situation. Fact is, since January 2, 2018, I am no longer a player of @Lechia_Gdansk. I terminated my contract, following the systematic failure of the club to pay my salaries - in 2017 I did not receive a single salary. Nobody should be working without pay, regardless of what their profession is, and I have a big family to provide for. My representative and I communicated with the club and let them know that we would not accept this. Nevertheless, Lechia Gdansk failed to make the payment within the given deadline and therefore I terminated my contract with ‘just cause’, in accordance with the current FIFA jurisprudence. I would like to thank the fans, teammates and staff for their support. I am very frustrated with this negative experience and disappointed with the behavior of the club’s president. I look now forward to the next step in my football career. ???????????????????????????????? Durante os últimos dias, houve muita especulação nos media em relação à minha situação contratual. Facto é, que, desde 2 de janeiro de 2018 eu já não sou jogador do @Lechia_Gdansk. Rescindi o meu contrato, após o clube falhar de forma sistemática o pagamento dos meus salários – em 2017 eu não recebi um único salário. Ninguém deveria ter de trabalhar sem ser remunerado, independentemente da sua profissão e eu tenho uma família grande para sustentar. O meu representante e eu transmitimos ao clube que não iriamos aceitar essa situação. Não obstante, o Lechia Gdansk falhou o pagamento dentro do prazo que lhe foi concedido e, consequentemente eu rescindi o contrato com justa causa, de acordo com a atual jurisprudência da FIFA. Quero agradecer aos fans, companheiros de equipa e staff pelo seu apoio. Sinto uma grande frustração pela experiencia negativa vivida e estou, também desapontado com o comportamento do presidente do clube.Aguardo agora, com expectativa, o próximo passo na minha carreira desportiva.

Post udostępniony przez Romario Baldé ???????????????? (@romabalde8)

Inne plany miał najwidoczniej sam zawodnik, który już w grudniu 2017 roku, po zakończeniu rundy jesiennej, wspominał o braku chęci powrotu do Gdańska, czego dowodem było również opróżnienie przez niego z rzeczy osobistych wynajmowanego mieszkania.90minut

Drużyna Lechii Gdańsk wznowiła treningi przed rundą wiosenną 8 stycznia 2018 roku. Romario Balde otrzymał kilka dni wolnego więcej z uwagi na sprawy osobiste. Ponieważ i tak nie stawił się na zajęciach w wyznaczonym terminie, za notoryczną nieobecność na treningach oraz badaniach medycznych, klub postanowił 24 stycznia 2018 roku ukarać go półroczną dyskwalifikacją oraz karą finansową w wysokości 20 000 euro. O fakcie tym poinformowany został sam zawodnik, a także Polski Związek Piłki Nożnej i FIFA.

Lechia Gdańsk ze zdziwieniem przyjęła więc informację, o podjęciu przez piłkarza Romario Balde treningów z Hammarby Sztokholm. Nikt ze szwedzkiego klubu nie zwracał się do Lechii z prośbą o wyrażenie na to zgody. Co więcej, klub Hammarby Sztokholm został poinformowany przez Lechię Gdańsk o obecnym statusie zawodnika i obowiązującym go kontrakcie z naszym klubem.

Lechia Gdańsk oświadcza, że podejmie wszelkie kroki prawne związane z wyegzekwowaniem od zawodnika Romario Balde jego obowiązków wynikających z kontraktu wraz ze wszelkimi tego konsekwencjami.

źródło: lechia.pl

 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora