Od 1 lipca 2016 roku Lechia Gdańsk - jako pierwszy klub w Polsce - rozpoczyna współpracę ze światowym producentem obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych firmą New Balance.

Strony zawarły umowę na cztery lata, co oznacza, że do 30 czerwca 2020 roku piłkarze Biało-Zielonych będą ubierani w sprzęt tej amerykańskiej globalnej marki.

Firma New Balance, która powstała w 1906 roku w Bostonie, od początku swojego istnienia koncentrowała się na komforcie swoich użytkowników oraz udoskonalaniu technologii, dzięki którym uprawianie sportu stawało się łatwiejsze. Od 2015 roku firma została sponsorem m.in. FC Liverpool, Sevilla FC, Celtic FC.

Na zbliżający się sezon, produkująca od 110 lat sprzęt sportowy, firma New Balance przygotowała dla pierwszej drużyny Lechii Gdańsk trzy komplety sprzętu meczowego, a także pełne wyposażenie w sprzęt treningowy. Dzisiaj można zdradzić, że dwa podstawowe komplety będą w barwach Biało-Zielonych, z kolei trzeci - rezerwowy - koloru czerwonego. W tym ostatnim piłkarze Lechii zaprezentują się po raz pierwszy w czasie sobotniego meczu sparingowego z Partizanem Belgrad, który o godzinie 11 rozpocznie się na boisku w Gniewinie.

Równolegle z chwilą podpisania kontraktu, Lechia Gdańsk rozpoczyna proces budowania sieci sprzedaży pamiątek pod szyldem New Balance oraz rozwijania wartości obu marek.

Wzory koszulek podstawowych zostaną pokazane kibicom podczas oficjalnej prezentacji zespołu, zaplanowanej w piątek, 8 lipca od godziny 17.30 na Targu Węglowym. Cała impreza potrwa około trzech godzin, a zwieńczy ją koncert grupy Golden Life.

W tym samym miejscu, już dzisiaj od godziny 18, otwarty zostanie sklep Lechii Gdańsk, który będzie stał tam do końca wakacji, łącznie z Jarmarkiem Św. Dominika. Do nabycia w nim będą m.in. produkty New Balance, w tym linia butów i odzieży sportowej, dedykowanych specjalnie dla Lechii Gdańsk.

Zobacz galerię z prezentacji

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora