Ofensywny zawodnik Lechii Gdańsk Mateusz Żukowski został wypożyczony do końca sezonu 2019/2020 do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Umowa zawiera opcję skrócenia wypożyczenia w przerwie zimowej. Ponadto kontrakt 17-letniego piłkarza z Lechią Gdańsk został przedłużony do 30 czerwca 2022 roku.

Popularny "Żuko", jak mówią na Mateusza koledzy z boiska, to absolwent Akademii Lechii Gdańsk. W pierwszym zespole Biało-Zielonych Żukowski w poprzednim sezonie zagrał w ośmiu spotkaniach w rozgrywkach PKO Ekstraklasy i jednym Totolotek Pucharu Polski. Mateusz regularnie gra również dla młodzieżowych reprezentacji Polski, w której przeszedł już przez kilka szczebli, a ostatnio występował dla kadry U-19.

Żukowski udaje się na wypożyczenie, podobnie jak w ostatnich dniach Mateusz Sopoćko, by na zapleczu ekstraklasy zdobyć cenne doświadczenie. W poprzednich sezonach na wypożyczeniu z Lechii do Chojniczanki występowali inni absolwenci Akademii Lechii Gdańsk - Karol Fila i Rafał Kobryń.

źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora