26-letni Mario Maloca został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. Chorwacki obrońca podpisał z Biało-Zielonymi 3-letnią umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2018 roku.

Maloca to środkowy obrońca, który może występować również na prawej stronie defensywy. Swoją karierę rozpoczął w Dinamie Zagrzeb, gdzie grał w zespołach juniorskich. Od 2007 roku nieprzerwanie bronił barw Hajduka Split, którego był kapitanem. W poprzednim sezonie zagrał w 28 meczach Hajduka w chorwackiej ekstraklasie i wszystkie spotkania rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, strzelając jedną bramkę. Wraz z drużyną ze Splitu wystąpił również w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Maloca ma także na koncie jeden mecz w seniorskiej reprezentacji Chorwacji. W przeszłości regularnie grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju – do lat 19, 20 i 21.

- W Hajduku spędziłem 8 lat, teraz czas na nowe wyzwania i kolejny krok w rozwoju kariery. Lechia Gdańsk to idealny klub, dobrze zorganizowany, z wolą walki o najwyższe cele w zespole oraz z niesamowitym stadionem - przyznał Mario Maloca- Miałem okazję widzieć także piękne centrum Gdańska, jednak na dokładne zwiedzanie przyjdzie czas później. Teraz najważniejsze jest skupienie się na nadchodzącym sezonie, w którym chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik. Z Lechią chcę walczyć o trofea i wierzę, że to nam się uda. Pragnę, aby moje nazwisko na stałe zapisało się w historii Lechii Gdańsk.

Chorwacki obrońca w Lechii występował będzie z numerem "22".

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora