Były piłkarz oraz Dyrektor Sportowy Legii Warszawa, a obecnie doświadczony scout Marek Jóźwiak, który odpowiadał za ściągnięcie do Polski m.in. Danijela Ljuboi, objął w Lechii Gdańsk stanowisko Szefa Scoutingu i Menedżera Kadry.

Marek Jóźwiak został pracownikiem Lechii Gdańsk. Popularny „Beret” w gdańskim klubie zajmował będzie się scoutingiem, odpowiedzialny będzie także, jako Menedżer, za planowanie kadry I zespołu.

- Klub planuje się rozwijać. Nie ukrywamy, że nie tylko marketing chcemy mieć na najwyższym poziomie w Polsce. Drużynę także. Będziemy inwestować w piłkarzy, a przy dokonywaniu dobrych wyborów w tym względzie, będzie na pewno pomagała osoba tak doświadczonego szefa scoutingu, jak Marek Jóźwiak - mówi prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara.

Marek Jóźwiak, który doprowadził do ściągnięcia do polskiej ligi serbskiego gwiazdora Danijela Ljuboi oraz odpowiadał za transfery Ariela Borysiuka czy Daniela Łukasika, ma tożsame z Lechią cele oraz wizję piłkarskiego rozwoju.

- Czuję się wyróżniony że będę pracował dla tego klubu i Miasta - przyznaje Marek Jóźwiak, Szef Scoutingu i Menedżer Kadry Lechii Gdańsk.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora