Portugalczyk podpisał z gdańskim klubem 2,5-letnią umowę, obowiązującą do 30 czerwca 2018 roku. Założy biało-zieloną koszulkę z numerem 19.

Paixao w piątek przeszedł w klinice Rehasport testy medyczne, a po ich zaliczeniu w sobotę uzgodnił warunki swojej umowy z Biało-Zielonymi. Wieczorem strony złożyły swoje podpisy.

- Spotkałem się niedawno z prezesem Adamem Mandziarą w Lizbonie. Przedstawił mi wizję rozwoju klubu i cele, jakie stoją przed Lechią. Spodobała mi się ta koncepcja i dość szybko osiągnęliśmy porozumienie. Chciałbym pomóc drużynie piąć się w górę tabeli, strzelać bramki i nawet jeszcze w tym sezonie spróbować zakwalifikować się do Ligi Europejskiej – powiedział Marco Paixao.

31-letni portugalski napastnik to dobrze znana postać w polskiej Ekstraklasie. Poprzednie dwa sezonu Paixao spędził bowiem w Śląsku Wrocław, dla którego strzelił 27 goli w 57 meczach ligowych. W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 Portugalczyk był zawodnikiem czeskiej Sparty Praga, w której rozegrał trzy ligowe spotkania, dwa w Lidze Europejskiej oraz jedno spotkanie w Pucharze Czech. Zanim podpisał umowę z Lechią, rozwiązał kontrakt ze Spartą.

Teraz wraca na chwilę do Pragi. W Gdańsku ponownie zjawi się w środę. Tego dnia odbędzie swój pierwszy trening z zespołem Biało-Zielonych.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora