Testowany od poniedziałku brazylijski pomocnik Luiz Henrique de Oliveira deklaruje, że chce jak pokazać się z jak najlepszej strony, aby mieć szansę pozostania w Gdańsku.

27-letni lewonożny zawodnik przez ostatnie pół roku grał w Brazylii. Wcześniej, od 2011 r. występował też m.in. w pierwszoligowym Lask Linz w Austrii.

- Jestem zawodnikiem ofensywnym, lubię kreatywną grę i najbardziej lubię grać na tzw. „dziesiątce”. Chcę jak najlepiej pokazać się na tych testach, aby tu zostać – podkreślał po wtorkowych zajęciach Brazylijczyk.

Na ocenę umiejętności i przydatności do zespołu sztab szkoleniowy ma trochę czasu. Trener Michał Probierz nie ukrywa jednak, że zawodnik musi być przydatny od razu do pierwszego składu, aby mieć szansę na pozostanie w Lechii.

- Chcę zobaczyć jak będzie funkcjonował w zespole. Ma dobre uderzenie z lewej nogi – podkreśla Probierz. - Luiz potrenuje z nami kilka dni i wtedy będziemy w stanie ocenić, czy jest to zawodnik, który od razu może zasilić nasz podstawowy skład. Jeśli miałby być tylko uzupełnieniem, to nie będziemy brali go pod uwagę.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora