lechia

7 czerwca na stadionie GKS Wybrzeże zespół Lechii Gdańsk zmierzy się w towarzyskim trójmeczu w ramach Projektu Rexona z hiszpańskimi dziennikarzami sportowymi i amatorami. Tych ostatnich poprowadzą legendy włoskiej i hiszpańskiej piłki – Dino Baggio oraz Julio Salinas.

To trzecia edycja organizowanego przez Hiszpanów Projektu Rexona. W jego ramach wyselekcjonowani amatorzy (drużyna Rexony), hiszpańscy dziennikarze, którzy będą relacjonować w Gdańsku UEFA Euro 2012 oraz zespół Lechii Gdańsk zmierzą się w towarzyskim trójmeczu.

Z uwagi na to, że w Gdańsku pierwszy mecz grupowy w ramach mistrzostw rozegrają reprezentacje Hiszpanii i Włoch, również w ramach Projektu Rexona nie zabraknie akcentów związanych z tym spotkaniem. Trenerami drużyny Rexony będą byłe gwiazdy obu reprezentacji – Julio Salinas i Dino Baggio.

Zespół Rexony to młodzież, w 100% amatorzy, kochający piłkę nożną i nigdy wcześniej nie grający ze sobą. Pochodzą z różnych miast w Hiszpanii i zostali wyselekcjonowani podczas specjalnego treningu, który miał miejsce jeszcze w maju. Drużyna zagra w czarnych strojach i składać się będzie z 18 zawodników z pola oraz 2 bramkarzy.

Zespół dziennikarzy będzie rekrutował się z osób, które już są w Gdańsku i będą relacjonowały występy „La Furia Roja” – aktualnych mistrzów Świata i obrońców tytułu mistrza Europy - na Euro 2012. Drużyna mediów wystąpi w czerwonych strojach.

Trzecim uczestnikiem tego wydarzenia będzie drużyna Lechii Gdańsk. Zespół będzie złożony z zawodników rezerw, Młodej Ekstraklasy oraz oczywiście I zespołu – tych którzy nie są na urlopach poza Gdańskiem.

Drużyny zagrają w systemie każdy z każdym 1x45 minut.
Partnerami projektu są: Polska Organizacja Turystyczna w Hiszpanii, PLL LOT oraz Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska.

Szczegółowy program dnia, 7 czerwca:
godz. 10:00 – powitanie przez Prezydenta Miasta na stadionie GKS Wybrzeże
godz. 10:30 – rozpoczęcie 1 meczu: DZIENNIKARZE HISZPAŃSCY kontra REXONA MEN
godz. 11:30 – rozpoczęcie 2 meczu: LECHIA GDAŃSK kontra DZIENNIKARZE HISZPAŃSCY
godz. 12:30 – rozpoczęcie 3, ostatniego meczu: LECHIA GDAŃSK kontra REXONA MEN
godz. 13:15 – wręczenie nagród
godz. 13:30 – konferencja prasowa (na murawie)

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora