We wtorek na stadionie przy ul. Traugutta (na płycie głównej) Lechia Gdańsk rozegra dwa mecze kontrolne.

O godz. 12.00 z Chojniczanką Chojnice, a o godz. 14.00 z Gryfem Wejherowo.

To ostatnie mecze przed wyjazdem zespołu na drugie, zimowe zgrupowanie w Turcji. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Michała Probierza będzie I-ligowa Chojniczanka. Drużyna Mariusza Pawlaka zajmuje obecnie 11. pozycję na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Zdobyła 21 punktów, na co składają się 4 wygrane, 9 remisów i 5 porażek. Najskuteczniejszymi zawodnikami Chojniczanki jesienią byli Maciej Ropiejko (4 gole) oraz Paweł Iwanicki i Marcin Orłowski (po 3 trafienia).

O godz. 14.00 z kolei Biało-Zieloni zagrają z II-ligowym Gryfem Wejherowo. Gryf również zajmuje 11. lokatę w swojej lidze. Na koncie ma 5 wygranych, 6 remisów i 7 porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem wejherowian jest Rafał Siemaszko, który jesienią 8 razy trafiał do siatki rywali. Drugi w tej klasyfikacji jest – co ciekawe – obrońca Przemysław Kostuch z 6 bramkami. Zawodnik ten był swego czasu testowany przez Lechię.

Na oba mecze wstęp dla kibiców będzie bezpłatny, ale pojemność stadionu będzie ograniczona – otwarta będzie wyłącznie trybuna kryta.

Konkurs

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy na Facebooku konkurs polegających na typowaniu minuty, w której Lechia strzeli pierwszą bramkę w meczu z Chojniczanką Chojnice. Typujemy do rozpoczęcia meczu pod wpisem konkursowym - powodzenia!

Lechia.net na Facebook

Źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora