9 stycznia 2016 w hali Ergo Arena odbędzie się dziesiąta edycja piłkarskiego turnieju Amber Cup.

Rolę gospodarza rozgrywek pełnić będzie Lechia Gdańsk.

Poprzednich dziewięć edycji turnieju Amber Cup, którego organizatorem jest Daniel Kaniewski rozegrano w Słupsku. Jubileuszowy turniej odbędzie się w Ergo Arenie, która może pomieścić znacznie więcej kibiców, niż słupska hala Gryfia.

- Liczymy, że ten turniej będzie udanym rozpoczęciem 2016 roku, który mam nadzieję, przyniesie naszej piłce dobry występ naszej reprezentacji na Euro. Chcemy też, by kibice zobaczyli w Ergo Arenie mecze na wysokim poziomie, stąd też udział w turnieju Lechii Gdańsk, która pełnić będzie honory gospodarza – wyjaśnia Kaniewski.

Oprócz Lechii w imprezie udział wezmą m.in. Chojniczanka Chojnice, Drutex Bytovia Bytów, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy drużyna Fabryki Futbolu, złożona z gwiazd klubów Ekstraklasy. Do tego grona dołączyć mają jeszcze dwie drużyny z Ekstraklasy oraz zespół, którym zostanie zwycięzca turnieju eliminacyjnego. Odbędzie się on w Słupsku w dniach 11-13 grudnia.

Obok emocji piłkarskich na kibiców, którzy wybiorą się w styczniu do Ergo Areny, czekają również inne atrakcje.

- Mamy w planach zorganizowanie koncertu znanego artysty, a także warsztatów piłkarskich dla dzieci. Będą także konkursy z nagrodami, więc na nudę nikt nie powinien narzekać. Już teraz zapraszam wszystkich do Ergo Areny – podkreśla Kaniewski.

Formuła turnieju, nad którym patronat objął Polski Związek Piłki Nożnej, pozostanie bez zmian w porównaniu z poprzednią edycją. Dwie pierwsze drużyny z dwóch grup zmierzą się ze sobą w półfinałach. Ich wygrani zagrają o zwycięstwo w turnieju, zaś pokonani spotkają się w meczu o trzecie miejsce.

Przypomnijmy, że Lechia dwukrotnie wygrywała w Amber Cup – w 2011 i 2013 roku. W 2012 roku Biało-Zieloni doszli do finału, gdzie przegrali z zespołem „Grosik Team” Kamila Grosickiego.

{joomplucat:881 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora