Lechia Gdańsk ustosunkowała się do żądań kibiców, którzy w zeszłą środę spotkali się z włodarzami gdańskiej drużyny - informuje Radio Gdańsk.

Kacper Suchecki i Agnieszka Weissgerber odchodzą z Lechii Gdańsk, dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia Gdańsk. Nie wiadomo, kiedy się to stanie, ale według naszych informacji oboje zainteresowani są już po spotkaniu z zarządem.

Już na początku spotkania biało-zieloni fani zażądali zwolnienia z funkcji rzecznika prasowego Kacpra Sucheckiego i dyrektora ds. promocji i CSR Agnieszki Weissgerber. Kibice byli oburzeni zachowaniem byłego dziennikarza m.in. Gazety Wyborczej, który jeszcze przed objęciem funkcji w gdańskim klubie miał obrażać kibiców za pośrednictwem jednego z popularnych portali społecznościowych.

W przypadku Agnieszki Weissgerber chodzi o źle prowadzoną politykę sprzedaży biletów. Kibice zaprotestowali wobec podwyżki cen biletów.

W niedziele klub przedstawił oficjalne oświadczenie w tej sprawi:

"Władze klubu po środowym spotkaniu, na którym kibice przedstawili żądania jak powyżej, poprosiły przedstawiciela Stowarzyszenia Lwy Północy pracującego w klubie o przedstawienie materiałów, które zdaniem kibiców świadczą przeciwko osobie rzecznika ponieważ dotyczyć mają negatywnego wypowiadania się pana Kacpra Sucheckiego na temat kibiców w przeszłości. Materiały takie wpłynęły do klubu w czwartek. Z powodu rozgrywanego w piątek meczu i spraw organizacyjnych z tym związanych, nie zdążono dotąd poprosić na spotkanie obojga pracowników, których zwolnienia zażądali kibice. Decyzja Klubu w sprawie obu osób podjęta zostanie na początku tygodnia, po przekazaniu pracownikom otrzymanych materiałów i ustosunkowaniu się do nich obojga zainteresowanych. Na czas podjęcia decyzji przez Zarząd, pani Agnieszka Weissgerber i pan Kacper Suchecki zostali poproszeni o pozostanie do dyspozycji Zarządu, ale nie świadczą obecnie pracy."

Źródło: Radio Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora