Kontrakt Karola Fili z Lechią Gdańsk został przedłużony do 31 grudnia 2020 roku. Pierwotnie umowa została zawarta do 31 grudnia 2018 roku, ale zawierała opcję przedłużenia jej o kolejne dwa lata, z której klub skorzystał.

Fila jest wychowankiem klubu Żuławy Nowy Dwór Gdański. W 2014 roku trafił do Lechii Gdańsk, gdzie rozwijał swoje umiejętności w drużynach juniorskich Akademii Lechii. Kolejnym krokiem były treningi z pierwszym zespołem i gra w rezerwach Lechii. W Ekstraklasie zadebiutował 22 lipca 2017 w spotkaniu przeciwko Cracovii. Na murawie spędził kilka minut, ale po uderzeniu piłki głową mógł skierować futbolówkę do siatki.

Popularny "Filuś" kolejne miesiące spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, zbierając ligowe doświadczenie. Zagrał w piętnastu meczach, występując w linii pomocy, bądź na prawej stronie obronie. Chojniczanka sezon 2017/18 zakończyła na wysokim trzecim miejscu, walcząc do ostatnich kolejek o awans do Ekstraklasy.

Karol Fila po powrocie do Gdańska przepracował z zespołem cały okres przygotowawczy, dostając swoje szanse w spotkaniach sparingowych. Sezon 2018/19 rozpoczął na ławce, ale na boisku pojawił się w czterech z pięciu meczów. W ostatnim starciu przeciwko Górnikowi Zabrze Fila po raz pierwszy zagrał w wyjściowej jedenastce Lechii i od razu zaznaczył swój występ w meczu. Po jego strzale piłkę do własnej bramki skierował obrońca Górnika Paweł Bochniewicz. Po kilku dniach Ekstraklasa SA zmieniła jednak decyzję sędziego Jakubika przyznając gola Karolowi.

Niestety pomimo sympatii do Karola, wśród kibiców Lechii Gdańsk zdania na temat tej decyzji są podzielone. Wystarczy zobaczyć wyniki sondy, w której udział wzięło ponad 1000 osób.

20180824sonda

źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora