27 zawodników wyruszyło do Grodziska Wielkopolskiego na letnie zgrupowanie Lechii Gdańsk. Obóz potrwa do 8 lipca.

W tym czasie podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają jeden mecz sparingowy (Bytovia Bytów). W trakcie przygotowań Biało-Zieloni wyruszą także do Lublina, gdzie wystąpią w turnieju LOTTO Lubelskie Cup.

Szansę na wyjazd z pierwszą drużyną na obóz przygotowawczy otrzymali zdolni juniorzy, którzy w towarzystwie starszych kolegów będą mogli zbierać doświadczenie procentujące w późniejszej karierze. Do zespołu powrócili także kadrowicze Sebastian Mila, Ariel Borysiuk, Rafał Janicki oraz Stojan Vranjes, którzy ze względu na występy w swoich narodowych reprezentacjach otrzymali dodatkowe dni urlopu.

Biało-Zieloni w Grodzisku przebywać będą do 8 lipca, w międzyczasie (4-5 lipca) wyjadą do Lublina na turniej LOTTO Lubelskie Cup, gdzie w sobotę w półfinale zmierzą się z Szachtarem Donieck. Natomiast w niedzielę Lechia zagra z rywalem z drugiego półfinału: AS Monaco lub Hannoverem 96. 8 lipca w Grodzisku Lechia w meczu sparingowym zmierzy się z Bytovią Bytów.

Kadra Lechii na zgrupowanie:

Bramkarze: Mateusz Bąk, Łukasz Budziłek, Marco Marić
Obrońcy: Adam Dźwigała, Damian Garbacik, Rafał Janicki, Nikola Leković, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Stolarski, Jacek Jadanowski,  Tiago Valente
Pomocnicy: Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik, Maciej Makuszewski, Sebastian Mila, Bruno Nazario, Bartłomiej Pawłowski, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski, Łukasz Kopka, Juliusz Letniowski, Maciej Wolski
Napastnicy: Adam Buksa, Antonio Colak, Hieronim Gierszewski, Przemysław Macierzyński

Wszystkie sezony Lechii Gdańsk

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora