Piłkarze Lechii Gdańsk mają nowego sponsora głównego.

Po kilkutygodniowych, intensywnych rozmowach, gdański klub doszedł do porozumienia z Grupą Energa, która biało-zielone barwy będzie wspierała przez najbliższe trzy lata. Na razie klub i koncern energetyczny podpisały wstępne porozumienie, a za trzy miesiące zostanie podpisana umowa główna.

PODOBNIE JAK LOTOS

O poważnych rozmowach klubu i koncernu energetycznego informowaliśmy jeszcze przed startem ligowego sezonu. Według naszych informacji umowa zawierać będzie warunki zbliżone do tych, które obowiązywały w kontrakcie z Grupą Lotos - poprzednim sponsorem głównym.

- Dziś rozpoczynamy nowy rozdział współpracy. Na razie na najbliższy sezon. W biznesie i w sporcie liczą się jednak długoletnie, partnerskie relacje. Myślę więc, że do rozmów na temat współpracy jeszcze usiądziemy. Energa, jako sponsor kilku innych drużyn zawodowych posiada wypracowany i dobrze funkcjonujący model takiej współpracy – podkreśla Dariusz Kaśków, prezes Zarządu Energa S.A. - Wierzę, że klub i jego kibice dobrze będą służyć promocji naszej marki, a nasze wsparcie pozwoli drużynie osiągnąć zamierzony cel: zdobycie podium LOTTO Ekstraklasy. Liczymy, że wspólne działania przełożą się na wyniki sportowe klubu, a co za tym idzie, budowę marki Energa.

JAKIE WSPARCIE?

Przypomnę, że przez trzy lata koncern paliwowy wspierał Lechię łożąc na klub około 5 milionów złotych rocznie. Logo Grupy Energa pojawi się także na koszulkach biało-zielonych.

- Współczesny sport, zwłaszcza ten zawodowy, nie może dziś właściwie funkcjonować bez wsparcia sponsorów. Tym bardziej cieszymy się, że udało się sfinalizować nasze starania o sponsora, a tym samym o przyszłość klubu. Jesteśmy dumni z faktu, iż Energa, po blisko 10 latach współpracy, przejmuje tytuł Sponsora Głównego Lechii Gdańsk - mówi Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk

WIELOLETNIA WSPÓŁPRACA

Energa związana jest z gdańskim futbolem nieprzerwanie od 2007 roku. Ta sama firma była także sponsorem głównym klubu w latach 2007-2010. Grupa Energa jest także sponsorem tytularnym areny, na której swoje mecze rozgrywają piłkarze Lechii Gdańsk.

źródło: Radio Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora