Egy Maulana Vikri, który od 8 lipca 2018 roku zostanie piłkarzem Lechii Gdańsk, zakończył swoją pierwszą wizytę w Polsce.

Poleciał do Indonezji, gdzie w najbliższych tygodniach czekają go obowiązki reprezentacyjne. Do Polski wróci w maju.

Informacja o osiągnięciu przez Lechię Gdańsk porozumienia w sprawie transferu piłkarza została ogłoszona podczas niedzielnej konferencji prasowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dziennikarzy.

Następnie Egy obejrzał z trybun mecz Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, zwiedził także miasto i wybrał mieszkanie, w którym zamieszka po powrocie do Polski. W środę spotkał się także z trenerem Lechii Piotrem Stokowcem, otrzymując instrukcje dotyczące treningów w najbliższych tygodniach. Udzielił również wielu wywiadów.

Na razie wrócił do ojczyzny, gdzie czekają go zgrupowania i mecze reprezentacji Indonezji do lat 19 i 23. Egy poświęci także czas edukacji i dokończy rok szkolny, który w jego ojczyźnie trwa do kwietnia. Już w maju piłkarz wróci do Polski i rozpocznie treningi z pierwszą drużyną Lechii Gdańsk.

– Po pierwszej wizycie w Polsce śmiało mogę powiedzieć, że w Gdańsku będę się czuł bardzo dobrze. Zostałem tu wyjątkowo miło przyjęty, bardzo podoba mi się stadion i atmosfera na trybunach, tworzona przez kibiców Lechii. Nie mogę się już doczekać wspólnych treningów z drużyną, której życzę jak najwięcej zwycięstw w meczach, które pozostały do końca sezonu. Na razie wracam do ojczyzny, ale już niedługo znów się zobaczymy – powiedział Egy Maulana Vikri.

Pojawienie się piłkarza w Gdańsku spowodowało także wzrost wartości medialnej klubu oraz ogromny skok w liczbie obserwujących oficjalne profile Lechii Gdańsk w mediach społecznościowych. Największy przyrost zanotowano na Instagramie, gdzie przybyło ponad 175 tysięcy nowych obserwujących. Spore wzrosty odnotowały również klubowe profile na Facebooku i Twitterze.

Lechia Gdańsk jednocześnie rozpoczęła realizację strategii marketingowej, związanej z wizerunkiem piłkarza i jego popularnością na rynku indonezyjskim. Oficjalny sklep internetowy klubu doczekał się indonezyjskiej wersji językowej, a w ofercie pojawiły się oficjalne klubowe koszulki z nazwiskiem Egy’ego.

Jednocześnie klub podjął działania mające na celu otworzenie oficjalnego sklepu Lechii Gdańsk w stolicy Indonezji – Dżakarcie, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach. Będzie on również prowadził sprzedaż internetową.

źródło: Lechia.pl

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora