Jest decyzja PZPN-u kto poprowadzi drużynę Lechii Gdańsk w sobotnim ligowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Łęczna.

 

Jak informuje Biuro Prasowe Lechii Gdańsk, klub otrzymał podjętą w Trybie Nadzwyczajnym decyzję Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN. Na jej podstawie stosowną licencją trenerską, podczas sobotniego meczu Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna, będzie legitymował się Juergen Radschuweit, który poprowadzi zespół razem z Dawidem Banaczkiem.

 

Dawid Banaczek, legitymujący się licencją UEFA A, otrzymał wcześniej zgodę ZKiLT PZPN na prowadzenie zespołu przez 10 dni, co umożliwiał właściwy przepis, stosowany na wypadek zaprzestania prowadzenia danego zespołu Ekstraklasy lub I Ligi przez pierwszego trenera posiadającego Licencję UEFA PRO. Mówi on o możliwości zastąpienia go przez dotychczasowego asystenta pierwszego trenera lub innego trenera pracującego w klubie, posiadającego ważną licencję UEFA A.

 

Klub starał się o przedłużenie ważności licencji warunkowej dla Dawida Banaczka. Otrzymane w tej sprawie stanowisko PZPN mówi jednak, że tego rodzaju odstępstwo jest możliwe jedynie w stosunku do asystenta pierwszego trenera, którego nazwisko widnieje w dokumentach licencyjnych. Czyli Juergena Radschuweita w przypadku Lechii Gdańsk.

 

Juergen Radschuweit otrzymał stosowną licencję warunkową od ZKiLT PZPN. Nie zmienia to faktu, że zespół Biało-Zielonych poprowadzi w sobotę ten sam duet trenerski co w ostatnich meczach przeciwko Śląskowi Wrocław i Wiśle Kraków.

 

Źródło: Biuro Prasowe Lechii Gdańsk/własne