Po okresie gry w innych klubach bramkarz Damian Podleśny i pomocnik Bartłomiej Pawłowski wracają do Lechii Gdańsk i przygotowania do nowego sezonu rozpoczną z zespołem Biało-Zielonych. 

Podleśny trafił do Lechii latem 2014 roku. Nie rozegrał jednak żadnego meczu w pierwszym zespole, po czym został wypożyczony do Chojniczanki. W tym klubie, na poziomie I ligi, spędził ostatnie półtora roku. Na boiskach zaplecza ekstraklasy pojawił się w sumie przez ten czas 32 razy. Niedawno zdecydował się na przedłużenie umowy z Lechią, która obecnie obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku. 

Pawłowski również zasilił szeregi Biało-Zielonych latem 2014. Zagrał 12 meczów, ale zimą został wypożyczony do bydgoskiego Zawiszy. W jego barwach pokazał się na boiskach ekstraklasy 15 razy. Później wrócił do Gdańska. Jesienią poprzedniego sezonu wystapił w barwach Lechii w jednym spotkaniu Pucharu Polski, strzelając dwa gole Puszczy Niepołomice (5:1). Później jednak został wypożyczony do kieleckiej Korony, gdzie w 27 występach na boiskach ekstraklasy zdobył dla tego zespołu 5 bramek. Kontrakt Pawłowskiego z Lechią ważny jest jeszcze przez rok - do czerwca 2017 roku. Zawiera również opcję przedłużenia. 

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora