32-letni Japończyk Daisuke Matsui podpisał w środę kontrakt z Lechią Gdańsk.

Umowa zawodnika będzie obowiązywała przez rok z opcją przedłużenia.

Matsui przebywa z drużyną Lechii od soboty. Dołączył do zespołu, który obecnie jest na zgrupowaniu w Gniewinie. Japończyk we wtorek rozegrał na lewej pomocy 60 minut w sparingu z Pogonią Szczecin. Wyróżniał się techniką i wolą walki.

- Jeżeli reprezentant Japonii gdzieś przyjeżdża, to wiadomo, że jest to piłkarz, który potrafi grać. Zaangażowania też nie można mu odmówić, miał dobre momenty – podkreślał po tym spotkaniu trener Biało-Zielonych Michał Probierz.

Matsui w ostatnich latach, po wyjeździe z Japonii grał przede wszystkim w zespołach francuskiej Ligue 1 i 2. Występował m.in. w Le Mans, Grenoble oraz ostatnio w Dijon. Ma też za sobą epizod w rosyjskim Tomie Tomsk, gdzie był wypożyczony w 2010 r., a ostatnim jego klubem była Slavia Sofia. Na koncie ma również występy w reprezentacji Japonii, w której rozegrał 31 spotkań strzelając jednego gola. Grał m.in. na mundialu w RPA w 2010 r.

- Cieszę się, że trafiłem do Lechii. Na obozie poznałem już zawodników i myślę, że mamy tu dobrą drużynę. Stadion PGE Arena Gdańsk jest fantastyczny - powiedział po podpisaniu kontraktu nowy zawodnik Lechii Gdańsk. – Najlepiej czuję się jako ofensywny pomocnik, ale jeśli trener będzie mnie widział na jednym ze skrzydeł, to również nie ma dla mnie żadnego problemu.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora