lechia

Michał Buchalik od dziś jest bramkarzem Biało-Zielonych. Golkiper związał się trzyletnią umową. – Przejście do Lechii to dla mnie skok jakościowy. Będę tu nie tylko miał na koszulce nr 1, ale też chcę w Lechii być bramkarzem numer jeden – zapowiada zawodnik.

Kiedy okazało się, że rozmowy kontraktowe z Pawłem Kapsą przedłużają się, zaproszono na testy do Gdańska bramkarza Michała Buchalika. Wziął udział w kilku treningach i pokazał się z bardzo dobrej strony zwłaszcza w sparingu Lechii z Zawiszą Bydgoszcz.

Dziś Buchalik podpisał z Lechią trzyletni kontrakt. – Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Od pół roku szukałem dla siebie dobrego zespołu i teraz wreszcie do takiego trafiłem. Lechia ma przed sobą ogromne perspektywy, a ja chcę z tym klubem zajść jak najdalej – zapowiada nowy bramkarz Biało-Zielonych, którego czeka rywalizacja o miejsca między słupkami z Sebastianem Małkowskim i Wojciechem Pawłowskim. – Będę tu nie tylko miał nr 1 na koszulce, ale też chcę być w Lechii bramkarzem numer jeden – mówi pewny swego Michał Buchalik.

Źródło: Lechia.pl