lechia

W sobotę 22 września Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk wspólnie z Grupą LOTOS SA otworzy kolejny zamiejscowy ośrodek w ramach programu „Biało-Zielona przyszłość z LOTOSEM”.

Nowy ośrodek powstanie na zasadzie klubu patronackiego. W sobotę zostanie podpisana w tej sprawie umowa z klubem KP Starogard Gdański.

Klub Piłkarski Starogard Gdański powstał w lipcu 2008 roku rozpoczynając grę od „B” klasy i rok po roku notował kolejne awanse. W roku 2010 uzyskał promocje do IV ligi, jednak w sezonie 2012/13 ponownie występuje na szczeblu klasy okręgowej. Nowy Partner Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk zajmuje się przede wszystkim szkoleniem młodzieży – w klubie trenuje 7 grup w rocznikach 1994 – 2004.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że ze Starogardu wywodził się jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu – Kazimierz Deyna, który swoje pierwsze kroki w piłce stawiał w nieistniejącym już klubie Włókniarz Starogard Gdański. Z kolei z obecnie grających zawodników, a wywodzących się z tego miasta, jedną z najpopularniejszych postaci jest napastnik Lechii Piotr Wiśniewski.

Dzięki programowi „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” dzieci mają równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu - ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim. W ramach programu będą sukcesywnie otwierane kolejne ośrodki działające w formie klubów partnerskich, klubów patronackich, oddziałów APLG lub filii Szkółki Piłkarskiej „Lechista”. Trenerzy z klubów przystępujących do Programu zyskają dostęp do profesjonalnego programu szkolenia,  kluby doposażenie w sprzęt sportowy. Pierwszy oddział 3 września br. został otwarty w Bytowie na podstawie umowy z klubem U-2 Bytów.

Dzięki temu programowi Akademia największego klubu piłkarskiego Pomorza, będzie mogła rozszerzyć swój zakres oddziaływania na teren województwa pomorskiego i okolice. Metodycznym i wieloletnim treningiem najmłodszych talentów objętych zostanie ponad 3000 zawodników, a profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym ok. 400 dzieci z największym potencjałem sportowym.

Program jest wspierany przez jedną z największych firm na polskim rynku – Grupę LOTOS, która od 2011 roku jest sponsorem głównym grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk jak i sponsorem głównym I drużyny Lechii Gdańsk. Dzięki wsparciu Grupy LOTOS, powstanie także dedykowany w ramach projektu program stypendialny dla najzdolniejszych młodych piłkarzy.

Grupa LOTOS ma pozytywne doświadczenia z realizacji Narodowego Programu Skoków Narciarskich, który wspólnie z Polskim Związkiem Narciarskim z sukcesem realizują od 10 lat. – mówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR – Warto przypomnieć, że dzisiejsi reprezentanci kadry olimpijskiej w tej dyscyplinie to właśnie stypendyści lub wychowankowie naszego programu. Jest więc sprawdzony model współpracy sportu i biznesu. Warto te doświadczenia przenosić na grunt pomorski i rozwijać futbol w regionie.

- Lechia Gdańsk przez wiele lat była liderem szkolenia młodzieży w piłce nożnej w Polsce. Wychowankowie naszego klubu grali w czołowych polskich klubach oraz w kadrach reprezentacji narodowych w różnych kategoriach wiekowych – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii. - Obecnie Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk nawiązuje do świetnych tradycji, szkolenia młodzieży na poziomie najlepszym w Polsce. Mistrzostwo Polski juniorów młodszych zdobyte w lipcu 2012 roku świadczy o tym, że działania podjęte przed kilku laty, przynoszą wymierne efekty. Program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” jest  krokiem milowym, który pozwoli objąć szkoleniem przez Klub grupę dzieci na niespotykaną dotąd w Polsce skalę.

Uroczystość podpisania umowy na udział w programie „Biało-Zielona przyszłość z LOTOSEM” odbędzie się na obiektach OSiR Starogard Gdański przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 o godzinie 14:30 22 września br. Tego samego dnia od godziny 9:30 na obiekcie imienia Kazimierza Deyny odbędzie się turniej piłkarski rocznika 2002, w którym udział wezmą zespoły: Berliner Sc z Niemiec, Gryfa 2009 Tczew, Concordii Elbląg, U-2 Bytów, Chojniczanki Chojnice, Gryfa Słupsk, Pomezanii Malbork, Lechii Gdańsk, KP Starogard Gdański oraz zwycięzca rozgrywanego dzień wcześniej turnieju drużyn szkolnych.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora