Adam Chrzanowski został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk.

W poprzednim sezonie 16-letni obrońca występował w Zniczu Pruszków.

Chrzanowski jest wychowankiem klubu KS Raszyn, w którym występował do 2014 roku. Od rundy wiosennej sezonu 2013/2014 bronił barw Znicza Pruszków. W poprzednich rozgrywkach zagrał w pięciu meczach Znicza w II lidze. Chrzanowski ma również na koncie występy w meczach reprezentacji Polski do lat 16 i 17.

- Podpisanie kontraktu z Lechią to dla mnie bardzo duży krok w mojej karierze - mówi nowy piłkarz Biało-Zielonych. - Przychodząc do gdańskiej drużyny liczę przede wszystkim na sportowy rozwój i stałe podnoszenie swojego poziomu. W końcu będę miał możliwość trenowania ze świetnymi zawodnikami, którzy mają doświadczenie z gry w różnych ligach czy reprezentacji. Mogę się od nich wiele nauczyć. Moją ambicją jest zaś debiut w Lechii w Ekstraklasie - dodaje Chrzanowski.

- Adam to młody, perspektywiczny gracz, który jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski i to nie tylko w swoim roczniku, ale także w starszych. Jego atutem jest bardzo dobra gra lewą nogą, co u środkowych obrońców jest bardzo cenną i stosunkowo rzadko spotykaną umiejętnością. Bardzo cieszymy się, że mamy u siebie takiego piłkarza - podkreśla menedżer kadry i szef scoutingu Lechii Gdańsk Marek Jóźwiak.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora