Mecze Biało-Zielonych drużyn juniorskich z tego weekendu zakończyły się. Mamy dla Was komplet wyników.
Górnik Zabrze U-17  - Lechia Gdańsk U-17  6:1

Skład Lechii:Nowak - Woźniak - Dziewirz - Pospieszny - Sobiech - Jesionowski  - Williams  - Richert - Zając - Treder - Wiśniewski

Bramka:Woźniak

Komentarz po meczu:
“Zagraliśmy dobra pierwsza połowę pod kątem organizacji gry co pozwoliło nawiązać nam walkę w pierwszej połowie. Po raz kolejny tracimy bramki w kuriozalnych sytuacjach co jest nasza bolączką. W drugiej połowie zarysowała się wyraźna przewaga Górnika, która przypieczętował duża skutecznością w polu karnym” - trener Łukasz Gajowniczek.

Na ten moment drużyna Lechii zajmuje w tabeli 9. miejsce, mając na koncie 29 oczek.

Gedania Gdańsk U-19 - Lechia Gdańsk U-19 0:4

Skład Lechii: Gutowski - Madej - Szczepankiewicz - Polańczyk - Śmislewski - Lemka - Sołkiewicz - Kardaś - Sitlewicz - Bieliński  - Łuszcz

Bramki: Adam Kardaś x2, Dominik Lemka, Bartek Pieczka

Komentarz po meczu: “Zagraliśmy mecz na wymagającym terenie, naturalnej nawierzchni co było dla nas lekkim utrudnieniem w rozgrywaniu. Bardzo długo zajęło nam zaadoptowanie się do naturalnej nawierzchni i do przerwy remisowaliśmy 0-0. W drugiej połowie złapaliśmy swój rytm gry i stwarzaliśmy dogodne sytuacje, zaczęliśmy grać zdecydowanie i skutecznie.
Dzięki temu mieliśmy pełną kontrolę nad meczem i wygraliśmy wysoko 4-0. Cieszymy się z kontynuacji serii zwycięstw i utrzymania dobrej dyspozycji” - trener Maciej Megger.

Zespół Lechii U-19 zajmuje w tabeli 1. miejsce, mając na koncie 16 punktów. Dodatkowo bilans bramkowy po rozegranych spotkaniach to 32:5.


JSS Toruń - Lechia Gdańsk 1:6

Skład: Salamonowicz - Ligęza, Gołębiewski, Rogoz, Rybka, Lasota - Jóskowski (Żakowiecki 35'), Danielewski, Igielski, Wilczoch (Zaborowski 72') - Szyca (Kozak 70')

Bramki: Szyca x3, Lasota x2 ,Danielewski 

Komentarz po meczu: “Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, a efekt to zwycięstwo, na które bardzo czekaliśmy. Ogromne podziękowania i gratulacje dla zawodników, którzy w bardzo trudnym momencie, wzniesli się na wyżyny swoich możliwości. Wierzę, że odniesiony dzisiaj sukces, popchnie nas do przodu w kolejnych meczach” - trener Paweł Rosiński.

Obecnie drużyna Lechii U-15 zajmuje w tabeli 8. miejsce, mając na koncie 3 oczka.

źródło: Akademia Lechii/własne